čtvrtek 1. října 2015

Jeden víkend v životě jedné samotářky

Začíná podzim, a ač sluníčko svítí, seč mu síly stačí, tma je tvrdým konkurentem a ze dne si ukusuje stále větší krajíc, ke všemu z obou stran...je potřeba si den rozzářit jinak.
Navzdory rannímu "mrazíku" (slovo chladík zní dost všelijak, proto mrazík v uvozovkách, protože ještě nemrzlo, ale zima byla pořádná) jsem měla po ranním běhu hroznou chuť na nealko pivo a snídani s chilli :)
Dostavila se i chuť na sladké...
K podzimu patří, mimo jiné, batáty a dýně. Dýňová polévka bude následující víkend, ten uplynulý byly v hlavní roli batáty s kuřecím masem.
Když jsem teď ten velký běžec a přituhuje, bylo třeba pořídit něco delšího než fotbalové šortky...
Některým lidem stačí k radosti velice málo. Jsem skromná, vystačila jsem si s 2 metry tabulové fólie za 99 Kč z Lidlu. V návalu prvního nadšení jsem kreslila, v návalu připomenutí si pozitivního myšlení jsem psala...moudrá slova jednoho moudrého přítele :)

Následující víkend chci lenošit, debužírovat a jak říká Pretty Woman "prostě bejt". Když už jsem na ni narazila, asi si ji o víkendu pustím. Třeba k vaření rajské. Nebo k šití. Na šicí stroj jsem strašně dlouho nesáhla, měla jsem teď spíš vyšívací období. Blíží se zima, čas všech švadlenek, tak doufám, že i já o víkendu svého pidimiláčka vytáhnu. Už týden mám chuť na rajskou, bude tedy rajská. No a co, že bude jen pro jednoho? To přeci není důvod odbít se čínskou nudlovkou. Mám na ni chuť, tak prostě bude rajská s knedlíkem a veškerou parádou :) A taky bude dýňová polévka. A mufiiny podle Kabira. A naložím si hermelín, protože na ten mě honí mlsná taky už delší dobu :) A Lumpík dostane pořádný kus masa z rajské. Za hrdinství. Že to včera zvládl a já i slečna střihačka jsme přežily, máme všechny zuby, oči, prsty i vlasy na hlavě. On se totiž Lumpáš strašně nerad stříhá. Ne, není agresivní, jen se bojí. A jak se bojí a leká, tak s sebou vždycky trhne v nejméně vhodnou chvíli. Slečna měla pochopení a z Lumpíka je teď hotový playboy, prostý pobíječ much. Playboy Eda :)
Krásný víkend všem, snad i slunečný :)

6 komentářů:

 1. Ach, já teď měla pět dní lenošení, "Prostě bejt" :-D Po týdnu odpoledních+se začínající chřipkou, jsem trávila dobrovolně pár dní v posteli ve společnosti knížek a filmů (hororů) :-D Návrat do práce byl sice trochu těžkopádný :-D Včera večer jsem si trochu chtěla prohlídnout chodník zblízka :-D Jsem přehlídla obrubník a odnesly to kolena, takže jsem dnes na ranní byla za šmajdu :-D Ale sranda musí být, jako, bolí to, jako prase, ale ten můj držkopád vnímám jako velice vtipnou příhodu :-D
  Jinak, moc děkuji za tipy na dobré papáníčko :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Marti tak doufám, že kolena i jiné části těla jsou už v pořádku :) Gravitace bohužel funguje, akorát že člověk v dospělosti padá z větší výšky než dítě :) Brzké zahojení! :)

   Vymazat
  2. Děkuji, Blanche... :-) Kolínka jsou už celkem v pohodě, jen je zdobí menší odřeninky a modřiny :-) Já se ale nedám ničím zastavit :-D Spadnu, zvednu se, oklepu se a pak tradá pokračuju vesele dál, i když pravda trochu kulhavě :-) :-D

   Vymazat
 2. S bábovkou mi fakt děláš chutě.-)) Obídek taky vypadá dobře, gaťky supr a naložený hermelín jsem už dlouho nedělala .... koukla jsem na odkaz, akorát ajvar tam nedávám ..... ale počká na Silvestra:-))))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ajko já pořád nemůžu najít recept na hermelín, který by mi opravdu chutnal, takže zkouším. Ajvar zkouším taky prvně, tak uvidíme :)

   Vymazat
 3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.