pondělí 7. prosince 2015

Šicí maraton

Někdo absolvuje maraton jako takový, někdo se účastní maratonů filmových či herních. Já si v sobotu udělala maraton šicí. Vánoce se blíží mílovými kroky, a jelikož většinu mě blízkých uvidím ještě před Vánoci, je nutné mít dárky hotové, pěkně zabalené a nazdobené, aby rozzářily oči tím správným světlem.

Abych oddělila pracovní týden od víkendu tlustou čárou (samozřejmě svítící, v podobě malých baněk), v pátek jsem vyrazila na punč. Mám moc ráda náš strom, všechna ta světýlka, koncerty, nazdobené náměstí, betlém...

V sobotu jsem vstávala s myšlenkou (a lístečkem), co všechno potřebuju ušít. A nebylo toho málo! Nestihla jsem sice úplně všechno, ale převážnou většinu ano.Samozřejmě bylo potřeba začít den velmi vydatnou snídaní. Přiznám se, že lenivé, víkendové snídaně se mi nikdy neomrzí.

Ze šití jsem byla tak unavená, že jsem neděli vyhlásila pyžamovým dnem!
Nejdřív jsem se vyřádila s nástěnkou. Sice jsem s kreslením dost na štíru, ale mně nedokonalé obrázky nevadí a Lumpíkovi je to stejně jedno :)
Při té příležitosti jsem zjistila, že jsem Vám zapomněla představit našeho nového člena domácnosti. Chyba, kterou je nutno ihned napravit. Takže, ehm, ehm, s radostí Vám představuji nového člena naší domácnosti, soba Rudolfa! Našla jsem ho při výletě do Budějc, kde se na mě usmíval, ve své jednoduchosti a kráse mě naprosto uhranul a já ho tam nemohla nechat. Dneska už si Rudolf hoví na stole vedle vánočního věnce.
Plynule jsem přešla (rozuměj svalila se) do postele s knížkou. Rozečetla jsem ji minulý týden ve vlaku a v týdnu bohužel nebyla jediná rozumná chvilka, kdy bych ji mohla dočíst.
Einsteinova krev.
O této knížce jsem věděla dobře rok. Až jsem minulý měsíc jen tak zavítala do Levných knih, a ONA tam byla. Za 49Kč. Ihned jsem ji ukořistila do náručí a pevně ji tiskla na prsa, aby mi ji nikdo nesebral.
Byly pasáže, které mi vůbec nedělaly dobře. Byly pasáže, kterým jsem nerozuměla (kvantová fyzika). Ale jako celek to byla velice čtivá a poutavá knížka knížka, která Vás nutí číst pořád dál, dokud nejste na poslední stránce. Napětí od začátku do konce. Nenechá Vás vydechnout ani na vteřinu. Vše začíná i končí dopisem. Uprostřed je příběh. Ten je také prokládaný dopisem, ale od někoh jiného. Vnímavý čtenář odhalí zápletku velmi záhy. Na druhou stranu tomu velmi napomáhá i samotný název knížky. Ale na kráse a čtivosti jí to nic neubírá.

Mimochodem i Lumpík vzal pyžamovou neděli dost zodpovědně...

Pyžamová neděle se přehoupla do odpoledních hodin. Jelikož je adventní čas a Vánoce se blíží, s chutí jsem si pustila svou lásku. Grinche!
http://www.sodafactory.com.au/events/monday-movies-the-grinch-who-stole-christmas/
Tohoto zeleného, chlupatého a hlavně cynického chlapíka platonicky miluju někdy od března. Především jeho cynický humor, náhled na život a grimasy. Jeho pes Maxík už je jen sladkou třešničkou na dortu. Vím, že je to typicky americký film. Ale nemůžu si pomoct. Za mě je Grinch parádně zpracovaný (všechny ty barvy, světla, kostýmy promyšlené do posledního detailu), skvěle zahraný a ještě lépe nadabovaný. Ať si říká kdo chce, co chce, Grinch je můj idol a basta :)

Minulý týden jsem u Vivi narazila na zajímavý článek o Městečku Pleasantville. Hned jsem si film sehnala a v neděli i pustila. No teda! Už myšlenka na černobílý film, který se postupně barví, probudila mou zvědavost. Ale Pleasantville předčil má očekávání. Psssst, ale film se mi líbil natolik, že jsem si ho po skončení hned pouštěla znovu...Mám moc ráda Reese Witherspoon, ale velký díl na líbivosti filmu má Tobey Maguire. Je nejen ústřední postavou, ale s tím svým roztomilým, chlapeckým a nezkaženým obličejem a úsměvem i správným hercem pro tuto roli.
https://nerdsnestsoup.wordpress.com/2013/06/18/gathering-grue-3-treatments-for-the-giver-the-game/

http://www.billprickett.com/brain-bubbles/life-lessons-in-pleasantville
Když jsem si film pouštěla podruhé, byla už tma a k filmu mi vesele plápolala svíčka ve vánočním "svícínku". A z čeho? Přeci z washi pásek!
Mamča sýčkovala "aby se ti tím teplem neodlepily". Mami, neodlepily :) A já už se moc těším, až se dneska večer opět skulím do postele, zapálím svíčku ve svém vánočním svícnu a pustím si nějaký vánoční film :)

4 komentáře:

 1. Týý jo, teda jsi šicí borka:-))

  OdpovědětVymazat
 2. Ahoj, ty jsi tedy slapla do pedalu ;-) Uzivej si adventni cas a teseni na Jeziska ;-) Hela

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Heli šlápla, ale zároveň si uhnala namožení předloktí, takže ještě teď nejsem tak úplně použitelná :D Díky, i Ty :)

   Vymazat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.