pondělí 26. března 2018

Červená řepa s ovčím sýrem

Já vím, já vím, řepové carpaccio je profláknuté horem dolem. Ale přiznám se, že nemám dost trpělivosti ani chuti se trápit s krájením řepy na tenké plátky, stejně tak se sýrem...

INGREDIENCE
červená řepa
sýr dle vlastního výběru
balsamico
olivový olej

POSTUP
Červenou řepu omyjeme, zabalíme do alobalu a dáme péct do trouby. Používám dva kousky, ale bohatě stačí jedna řepa. Že je řepa hotová poznáme podle toho, že jí hladce projde špejle. Zchladíme ve studené vodě, oloupeme a nakrájíme na plátky - nemusí to nutně být tenké plátky, je jen na vaší šikovnosti, jaké budou.
V misce smícháme balsamico s olivovým olejem a touto směsí řepu polijeme. Nahoru nakrájíme/natrháme sýr dle vlastního výběru. Já používám ovčí čerstvý, popřípadě ovčí bryndzu - záleží, na co zrovna natrefím ve farmářském obchodě. Na závěr jen trošku soli, pepře a hotovo. Mám moc ráda kombinaci nasládlé řepy, kyselejšího balsamica a štiplavé chuti sýra. Mňami!

 
Když jsem nakousla farmářským obchod, chodím do Šafaříkových sadů. Jsou tam moc fajn slečny a paní, se kterými se dá dobře domluvit :) Sýry si beru od Farmy Držovice nebo z Horních Dvorců. Tady na ukázku archivní gouda a bryndza z Horních Dvorců - dodávali i přes zimu, čímž mi velmi pomohli a já tak nezůstala bez sýrů a jogurtů.

Moc se mi líbí to jednoduché složení :)
Z Farmy Držovice jsem si včera kupovala Čerstvý kozí sýr a kefír. Bohužel jsem se na ně vrhla s takovým zájmem, že jsem je nevyfotila. Příště to napravím :)

Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.