úterý 20. března 2018

Kelp nudle - nudle z mořských řas (nebo drahá voda?)

Bezlektinová dieta není jednoduchá. Ostatně asi jako jakákoli jiná, která vylučuje určité potraviny. Člověk je zvyklý X let jíst určitým způsobem a když musí začít nahrazovat, dřív nebo později přijde krize (u mě tedy rozhodně přišla), že se motá v kruhu a jí pořád to samé. Když si totiž uvaříte kari a jako přílohu si můžete zvolit zase jen další zeleninu (popřípadě placku, která se sice jmenuje naan, crepe nebo tortila, ale chutnají všechny stejně), moc radosti Vám to neudělá.

Je tedy třeba začít hledat nové alternativy. Což o to, ony jsou, ale někdy jsou v ČR nedostupné a nebo zas finančně až příliš náročné. Při hledání miracle noodles jsem narazila na Kelp nudle - nudle z mořských řas. Kupovala jsem je v Bioplanetě. 300 g za 116 Kč mě sice trochu bolelo, ale říkala jsem si, že jednou za čas mě to nezruinuje. Nudle jsem si koupila a doma se zděsila, protože v návodu psali, že nudle jsou ihned připravené ke konzumaci, stačí je propláchnout teplou vodou. Pominula jsem, že složení bylo 98,5% vody a 1,5% výtažek z řas, překonala odpor ke klepající se hmotě, nudle propláchla a vhodila do kari.

Křupaly hezky, přesně tak, jak slibovali v návodu. Ale když jsem si dala nudli samotnou a zavřela jsem oči, věděla jsem pouze to, že něco žvýkám. Bez chuti a bez zápachu. Asi jsem hnidopich, ale až příliš mi to zavání amarouny z Návštěvníků. Z úcty k utraceným penězům jsem nudle snědla (měla jsem je na dvě porce), ale rozhodně vím, že znovu už si je nekoupím. Něco, co obsahuje 98,5% vody a stojí 116 Kč za 300 g je z mého pohledu plýtvání penězi.


Moc vábně to nevypadá, že? :)

Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.