pondělí 5. března 2018

mandlové mléko a nový mixér

Vybrat mandlové mléko je potíž. Když už najdete nějaké bez cukru, tak je pekelně drahé (to i to s cukrem) a nebo chutná po soli. Teta mi poradila zkusit svoje. Jelikož mi mandle dochází, naházela jsem do mísy všechny povolené oříšky, co jsem doma měla (takže mandle a lískáče), zalila vodou a nechala je do druhého dne odpočívat. Pro jistotu jsem se ještě inspirovala tady.
Druhý den jsem vodu z oříšků slila, naházela je do mixéru, přidala vodu a nechala je napospas šesti nožům. Voilá....


Nedodržovala jsem žádné poměry, cedila jsem ještě přes plátýnko, aby to bylo opravdu "mlékovaté". Přesně poměry na mě nechtějte, po předchozí zkušenosti jsem to dělala od oka. Moje první mléko jsem zkoušela už před měsícem, ale bylo hodně vodovaté, asi to chtělo silnější mixér.
Tahle várka už dopadla lépe a rozhodně je chutnější než kupované.

MIXÉR
Jelikož mám mixér nově, zkouším, co umí....na Vitamix za cca 20.000 Kč teď opravdu nemáme, takže jsem brouzdala v cenově dostupnějších vodách. Nakonec jsem našla v obchodě www.2jakost.cz mixér Tefal BL233865 (odkaz na Alzu, jinde jsem ho nenašla.)
zdroj: https://www.alza.cz/tefal-maxi-glass-bl233866-d4493620.htm#fotovideo

Zpočátku jsem byla nadšená, nicméně nadšení brzy opadlo. Poprvé v pátek, kdy jsem nechtě zachytila o jeden z nožů a pořezala se. Ano, moje vina. Nicméně to, co se zpočátku zdálo jako výhoda, se ukázalo jako pěkný průšvih. Moc se mi líbilo, že má mixér 6 nožů do různých směrů, a že jde do systémem "klik" oddělat od nádoby a vymýt. Jenže ouha, druhý den jsem dělala pesto a moje nadšení z mixéru šlo do záporných čísel. Ač jsem žhavila i na stupeň pět, pesto mi trvalo deset minut a stejně nedopadlo úplně hladce. Zásadní problém ovšem nastal při přendávání do skleničky. Nádoba od mixéru je skleněná a má 2 litry. To je super. Ale ne, když děláte dvě porce pesta. Velmi inteligentně mě napadlo vykliknout skleněnou mísu ode dna (no jo, já vím). Takže s klepající se rukou (je vážně z pořádného skla a dle toho taky vypadá její váha) jsem se snažila dostat vzácné kousky pesta do skleničky. Jelikož má mísa výstupky po stranách, šlo to ztěžka. Nicméně většina pesta zůstala na dně, pod noži. A jelikož nože opravdu trčí do všech stran, tak to byl oříšek.

zdroj: https://www.alza.cz/tefal-maxi-glass-bl233866-d4493620.htm#fotovideo
Velmi, velmi opatrně jsem se gumovou stěrkou snažila dostat pesto zpod nožů a jejich přilehlého okolí. Jelikož jsem už předchozí den zjistila, že nože jsou proklatě ostré, nakonec jsem zbytek pesta obětovala a prostě to vzdala. Celý víkend akorát brblám, že s tímhle strojem jsem opravdu šlápla vedle a že holt budu muset začít šetřit na Vitamix. A než na něj našetřím, budu muset na ten současný přestat brblat, nebo nás Honza vyhodí z domu oba :)

Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.